Elevii lui Victor Piturca s-au aratat incantati de vremea gasita in Insula Afroditei, unde temperatura a urcat ieri catre 20 de grade Celsius.
Corespondenta din Limassol
Elevii lui Victor Piturca s-au aratat incantati de vremea gasita in Insula Afroditei, unde temperatura a urcat ieri catre 20 de grade Celsius.
La 24 de ore dupa reunirea in viscol care a avut loc sambata, la Mogosoaia, componentii echipei nationale au schimbat radical decorul. Elevii lui Piturca au ajuns ieri in Cipru, unde temperaturile din aceasta perioada seamana cu cele care se inregistreaza in tara la finalul lunii aprilie.
"AM VENIT SA CASTIGAM"
|
In timp ce Mircea Sandu s-a multumit sa arunce din fuga un "am venit sa castigam turneul", selectionerul Victor Piturca si elevii sai au ramas tacuti la sosirea in Cipru. "Am mai fost de multe ori in Cipru, pentru ca imi place clima de aici. E foarte bine ca am plecat de la frigul din tara. Nationala Romaniei are nevoie de asemenea cantonamente, mai ales ca acum avem parte de o generatie foarte buna. Imi pare foarte rau ca s-a accidentat Dorin Goian, pentru ca acum ar fi putut sa prinda prima reprezentativa. E mare fotbalist", a spus Mitica, care nu s-a sfiit sa afirme ca stelistul este deasupra finlandezului Sami Hippya.
|
SOLIDARITATE
|
Dumitru Dragomir si-a exprimat ieri regretul fata de iminenta plecare a lui Ioan Becali din functia de presedinte al lui FC Dinamo. "Cred ca Giovani a fost cel mai tare transfer pe care l-a facut vreodata Dinamo. Pacat ca n-a fost lasat in pace sa-si puna in practica strategia. La fel i s-a intamplat si la Rapid. Cred ca el a esuat in ambele tentative deoarece pune prea mult suflet si vrea sa faca prea multe lucruri deodata, dar nu merita sa i se intample asa ceva", a spus Mitica. Imediat ce s-au cazat la hotelul Le Meridien din Limassol, tricolorii au fost vizitati de cativa jucatori romani care evolueaza in Cipru: Narcis Raducan, Bogdan Andone si Carabas.
|