Jurnalul.ro Sport “U” Cluj, în sferturi

“U” Cluj, în sferturi

de Jurnalul National    |    19 Feb 2008   •   00:00

Echipa feminină “U” Jolidon Cluj s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Cupelor, după o dublă victorie obţinută în dauna formaţiei Naisa Niş (Serbia).

HANDBAL – CUPE EUROPENE

Echipa feminină “U” Jolidon Cluj s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Cupelor, după o dublă victorie obţinută în dauna formaţiei Naisa Niş (Serbia). Învingătoare în tur cu 33-28, clujencele au câştigat şi în deplasare, scor 23-18, luându-şi revanşa pentru  înfrângerea suferită anul trecut, în finala Challenge Cup, în faţa aceleiaşi echipe. Astfel, la tragerea la sorţi a meciurilor din sferturile de finală, programată astăzi, la sediul EHF de la Viena, în urne se vor afla şase echipe româneşti: “U” Jolidon Cluj, Rulmentul Braşov (Cupa Cupelor), Tomis Constanţa, Dunărea Brăila (Challenge Cup), toate la feminin, UCM Reşiţa, Poli Izometal Timişoara (Challenge Cup), ambele la masculin.