Jurnalul.ro Sport Urziceni – Bistriţa 2-0: Egalitate în cinci

Urziceni – Bistriţa 2-0: Egalitate în cinci

de Ionut Paduraru    |    01 Dec 2009   •   00:00

Unirea Urziceni a învins-o aseară cu 2-0 pe Gloria Bistriţa şi a revenit în plutonul fruntaş al Ligii I, la egalitate de puncte cu Timişoara, CFR, Steaua şi Vaslui.

Elevii lui Dan Petrescu au început în forţă, dar Onofraş a nimerit bara în minutul 5. Ialomiţenii au deschis totuşi scorul în minutul 8, când Semedo a preluat excelent în careu şi a înscris cu un şut plasat. Până la pauză, Galamaz, Bilaşco şi Onofraş au ratat desprinderea, iar la reluare oaspeţii au rămas în zece oameni, după ce Lucian Sânmărtean a primit al doilea cartonaş galben ('49). Ialomiţenii n-au scăpat nici ei de eliminări, Dan Petrescu fiind trimis în tribună pentru proteste, dar Bilaşco a adus liniştea în minutul 84, după o lovitură liberă şi o pasă de senzaţie a lui Galamaz.