Încă doi cetățeni români din străinătate au murit din cauza COVID-19. Bilanțul deceselor a ajuns la 55
Un număr de 29 de spitale intră în lupta cu COVID-19 în faza a doua. Decizia, publicată în Monitorul Oficial
Comisia Europeană cere statelor membre să-și coordoneze strategiile pentru relaxarea măsurilor de izolare
Biserica Ortodoxă Română a investit aproape 10 mil. de lei pentru combatarea efectelor provocate de COVID-19
Medic de la Spitalul Penitenciar Dej, confirmat cu COVID-19. A fost declanșată ancheta epidemiologică