Ministrul Sportului și-a cerut scuze față de vicecampioana olimpică Ana Maria Popescu. „Pentru mine este campioana de aur, se știe că sunt alături de ea”
Eduard Novak - Arcul de Triumf va fi o bază bine folosită; deocamdată nu poate fi închiriată din cauza birocraţiei
Klaus Iohannis, întâlnire cu vicepremierul Kelemen Hunor și ministrul Tineretului și Sportului, Eduard Novak
Novak, despre accidentul în urma căruia a rămas fără laba piciorului: Viața trebuie trăită la maximum