Jurnalul.ro Sport Sporturi Elena Ramona Andrieş, medalie de bronz la Campionatele Europene de haltere

Elena Ramona Andrieş, medalie de bronz la Campionatele Europene de haltere

09 Apr 2013   •   09:58

Sportiva Elena Ramona Andrieş a cucerit, luni, medalia de bronz la categoria 48 de kilograme din cadrul Campionatelor Europene de haltere care se desfăşoară la Tirana (Albania), informează AFP. Andrieş a ridicat 81 de kilograme la smuls şi 98 de kilograme la aruncat şi cu un total de 179 de kilograme s-a clasat pe locul trei. Titlul european i-a revenit italiencei Genny Caterina Pagliaro, cu un total de 181 de kilograme, în timp ce medalia de argint a fost cucerită de azera Silvia Aneglova, cu 179 de kilograme, dar mai uşoară la cântar decât sportiva din România.