Patronul lui Dinamo Kiev, Igor Surkis, este de parere ca internationalul roman Tiberiu Ghioane are o boala sufleteasca in urma disparitiei tatalui sau.
POVESTE. "Tatal lui Tiberiu a disparut fara urma. Il inteleg. Am incercat sa-l ajut sa-si gaseasca tatal. Dinamo Kiev a facut cereri la organele abilitate din Romania si la Interpol. Dar, spre regretul meu, pana acum nu au avut nici un rezultat. Tatal lui Ghioane lucra ca sofer pe camion. Transporta marfa din Austria si a disparut. Se intampla in anii â90. Fotbalistul a venit la Kiev cu aceasta problema, care a devenit tot mai intensa cu timpul. Este o boala sufleteasca. Vom face tot posibilul sa descoperim adevarul", a spus Surkis.