Jurnalul.ro Sport Eva Tofalvi, locul şase la CE

Eva Tofalvi, locul şase la CE

de Jurnalul National    |    21 Feb 2008   •   00:00

În prima zi a Campionatelor Europene de biatlon de la Nove Mesto, românca Eva Tofalvi a ocupat locul şase în proba individuală de 15 km, fiind despărţită de medalia de bronz de doar 36 de secunde.

În prima zi a Campionatelor Europene de biatlon de la Nove Mesto, românca Eva Tofalvi a ocupat locul şase în proba individuală de 15 km, fiind despărţită de medalia de bronz de doar 36 de secunde. Sportiva din Miercurea-Ciuc a ratat patru focuri în poligon, dar a compensat cu o alergare foarte bună pe schiuri, capitol la care a fost a doua din 60 de concurente. Dacă ar fi nimerit o ţintă în plus, Tofalvi ar fi cucerit medalia de argint.