![138042-20101109143919042.jpg](/usr/imagini/2010/11/17//138042-20101109143919042.jpg)
Comisia de Recurs a FRF a menţinut în cadrul şedinţei de miercuri sancţiunea dictată de Comisia de Disciplină împotriva clubului Rapid prin care acesta era obligată să dispute o partidă cu porţile închise din cauza deficienţelor de organizare la meciul cu Steaua din Sferturile de finală ale Cupei României.
Astfel, partida Rapid - Universitatea Cluj, din cadrul etapei a 16-a a Ligii I, se va disputa, vineri, de la ora 20:30, fără spectatori.
În schimb, membrii Comisiei de Recurs au redus la jumătate penalitatea financiară dictată împotriva Rapidului, de la 40.000 la 20.000 de lei.