Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Craiova şi Rapid, ultimele calificate în sferturi. Vezi toate rezultatele din optimi!

29 Oct 2010   •   00:00

Victor Piţurcă s-a răzbunat pe Pandurii după înfrângerea suferită cu 3-1 în campionat, Craiova calificându-se în sferturile de finale ale Cupei României după un meci dominat de la un cap la altul. Pentru Pandurii, aceasta a fost ultima partidă jucată la Târgu Jiu, echipa urmând a evolua un timp la Turnu Severin deoarece gazonul de pe propriul teren va fi refăcut în totalitate.

În sferturi merge şi Rapid, care a trecut de Astra, la Ploieşti, printr-o "dublă" semnată de Frunză în prelungiri, după ce la finalul celor 90 de minute scorul era egal, 0-0. Iată rezultatele complete din optimile de finală ale Cupei României:

Frunză 93, 111

Echipele scrise cu majuscule s-au calificat în sferturile de finală ale competiţiei. Tragerea la sorţi a jocurilor din sferturi va avea loc luni, 1 noiembrie, la Casa Fotbalului, de la ora 15:30. Meciurile vor fi programate în ziua de 10 noiembrie, programul definitiv urmând a fi alcătuit în funcţie de grila de televizare.