Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Egal între Dinamo și Voluntari în etapa a șaptea din play-out-ul Superligii de fotbal

de Redacția Jurnalul    |    26 Apr 2024   •   22:26
Sursa foto: Dinamo Bucuresti

Dinamo a remizat cu FC Voluntari în deschiderea etapei a șaptea din play-out-ul Superligii.

Dinamo a terminat la egalitate, 1-1 (1-1), vineri seara, cu FC Voluntari, pe teren propriu, în deschiderea etapei a șaptea din play-out-ul Superligii de fotbal.

Echipa bucureșteană a deschis scorul în minutul 35, prin Gnahore, dar a fost egalată după două minute, oaspeții marcând prin Cascini.

În urma acestui rezultat ambele echipe își păstrează, momentan, locurile din clasament. Dinamo este pe 9, penultima poziție din play-out, iar Voluntari e pe locul 6.