Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Etapa a 11-a: Voinţa Sibiu învinge Petrolul şi urcă pe locul 2! Vezi toate rezultatele din această rundă!

08 Noi 2010   •   00:00
Sursa foto: /Intact Images

Într-una dintre cele mai interesante partide ale etapei a 11-a, Ceahlăul Piatra Neamţ, echipă cotată printre favoritele la promovare, a învins în Ştefan cel Mare pe Dinamo II consolidându-şi, astfel, prima poziţie în clasamentul Seriei I. Săgeata Năvodari continuă cursa de urmărire a liderului după succesul obţinut pe teren propriu în faţa celor de la FC Botoşani. În Seria a II-a, Mioveniul a cîştigat derby-ul cu ALRO Slatina, disputat în devans, în timp ce UTA a pierdut la Rm. Vâlcea, îndepărtându-se de plutonul fruntaş. Duminică, în ultimul joc, se vor întâlni alte două formaţii cu pretenţii la un loc de promovare, Voinţa Sibiu şi Petrolul Ploieşti.

CF Brăila - CS Otopeni 1-1

Clasament: 1. Ceahlăul 27p, 2. Săgeata Năvodari 25p, 3. Concordia Chiajna 24p...14. Juventus 11p, 15. Dinamo II 10p, 16. CF Brăila 3p.

Voinţa Sibiu - Petrolul Ploieşti 1-0

Clasament: 1. CS Mioveni 21p, 2. Voinţa 20p, 3. Petrolul 19p (+11)...14. FC Argeş 8p, 15. Silvania 7p, 16. Minerul 0p (echipă retrasă din campionat).