Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Liga 1/Etapa a 16-a: Dinamo învinge pe Brăneşti şi este la 6 puncte de lider! Vezi toate rezultatele!

18 Noi 2010   •   15:16

În penultimul meci din etapa a 16-a a Ligii I, Astra Ploieşti a învins în extremis pe teren propriu, scor 1-0, pe Unirea Urziceni prin golul marcat de fostul dinamovist Adrian Mihalcea în primul minut de prelungiri. Astfel, vicecampioana a bifat al şaptelea joc fără victorie şi este tot mai aproape de retrogradare, în timp ce formaţia prahoveană a părăsit pentru moment zona periculoasă a clasamentului.

În epilogul etapei, la Buzău, Dinamo a învins fără probleme cu scorul de 4-2 pe Victoria Brăneşti şi se pregăteşte acum de derby-ul din ultima etapă a turului, cu FC Timişoara. În  minutul 65, Florentin Petre a fost aruncat în luptă de antrenorul Ilie Stan, făcându-şi astfel debutul în tricoul formaţiei ilfovene, tocmai împotriva fostei sale echipe.

Iată rezultatele înregistrate până acum, clasamentul la zi, precum şi programul meciurilor de azi:

Victoria Brăneşti - Dinamo 2-4
Au marcat: Maghici 62, V. Simion 71 / Dănciulescu 28, Kone 52, Oscar Rubio 60, Alexe 67
Eliminat: Sg. Bar (Brăneşti) 59