Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Liga 2: Vezi rezultatele din etapa a 14-a!

Liga 2: Vezi rezultatele din etapa a 14-a!

26 Noi 2010   •   18:48
Sursa foto: /Intact Images

139813-20101018130140017.jpgSăgeata Năvodari a revenit la 3 puncte în spatele liderului Seriei I, Ceahlăul, după ce s-a impus cu 2-0, la Bucureşti, în faţa lui Juventus, într-un meci întrerupt în minutul 89. Întâlnirea a fost suspendată după ce un fan al gazdelor a pătruns pe teren şi l-a lovit de mai multe ori pe centralul Eduard Constantinescu, nemulţumit că acesta a validat, la semnalizarea unui tuşier, golul secund marcat de Săgeata, în minutul 86.

În Seria a II-a avem un nou lider. Voinţa Sibiu a trecut cu 2-1 de Poli Iaşi şi a depăşit-o în clasament pe Dacia Mioveni, învinsă categoric la Craiova, de Gaz Metan CFR, cu 3-0. În ultimul meci din serie, Petrolul a trecut cu 1-0 de FC Bihor şi a urcat pe poziţia secundă în clasament.