Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Oțelul – CFR Cluj, egalitate în etapa 28 din Superliga

Oțelul – CFR Cluj, egalitate în etapa 28 din Superliga

de Redacția Jurnalul    |    27 Feb 2024   •   23:28
Sursa foto: SC Otelul Galati

Partida Oțelul Galați-CFR Cluj, ultima confruntare de marți din Superliga, s-a terminat la egalitate, 2-2. Golurile au fost marcate de Pop și Cisotti, pentru Oțelul Galați, iar pentru oaspeți de Otele și Tachtsidis.

În minutul 36 Oțelul deschide scorul. Pop execută superb o lovitură liberă iar gazdele conduc cu 1-0.

Otele reușește în minutul 45 să înscrie și restabilește egalitatea pe tabela de marcaj.

În minutul 83 Bîrligea obține o lovitură de la 11 metri, pe care Tachtsidis o transformă fără probleme.

În prelungiri, în minutul 90+6, Cisotti înscrie din penalty și restabilește egalitatea.