Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Remiză între FCU Craiova și Poli Iași în primul meci al etapei intermediare din Superliga de fotbal

de Redacția Jurnalul    |    27 Feb 2024   •   23:10

1-1 s-a terminat partida dintre FCU Craiova și Politehnica Iași, desfășurată marți în Bănie, în debutul etapei a 28-a, una intermediară, din Superliga de fotbal.

Meciul dintre FCU Craiova și Politehnica Iași, care a deschis etapa a 28-a a Superligii, una intermediară, s-a terminat cu scorul de 1-1, care a fost înregistrat, de altfel, și la pauză.

Gazdele au deschis scorul în minutul 19, prin Ibrahim, însă au fost egalate în minutele de prelungire ale primei reprize de Bettaieb.

În a doua repriză ieșenii nu l-au mai avut pe bancă pe antrenorul Leo Grozavu, care a primit cartonaș roșu pe drumul spre vestiare după o dispută cu ”centralul” Horațiu Feșnic.

Ieșenii au mai avut un eliminat, de data aceasta însă de pe gazon: în minutul 90+1 Bordeianu a văzut cartonașul roșu.

În urma acestui rezultat cele două echipe își păstrează locurile în clasament, FCU Craiova pe 12, iar Poli Iași pe 13, cu același număr de puncte, 31, dar despărțite de golaveraj.