Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Sepsi Sf.Gheorghe a învins Rapid București în etapa a III-a din play-off

Sepsi Sf.Gheorghe a învins Rapid București în etapa a III-a din play-off

de Redacția Jurnalul    |    10 Apr 2023   •   22:48
Sursa foto: FC Rapid 1923

Sepsi Sf.Gheorghe a învins Rapid București în ultimul meci al etapei a III-a din play off-ul SuperLigii de fotbal. Partida s-a disputat luni, la Sf.Gheorghe.

Partida Sepsi Sf.Gheorghe-Rapid București s-a încheiat cu scorul 2-0. Primul gol al meciului a fost înscris de atacantul Alexandru Tudorie, în minutul 26 după o eroare a portarului rapidist Horațiu Moldovan.

Marius Stefanescu a marcat pentru 2-0 în minutul 86, iar căpitanul Rapidului, Cristi Săpunaru, a ratat un penalti în prelungirile partidei.

În urma acestui rezultat, Sepsi rămâne pe ultimul loc în clasamentul grupei de play off, cu 24 de puncte. Rapid este cu o poziție mai sus în clasament având 28 de puncte.

Tot luni, Petrolul Ploiești a învins, scor 2-0, formația CS Mioveni. Partida s-a disputat la Ploiești și a făcut parte din etapa a III-a a play out-ului SuperLigii.