Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Steaua - CFR Cluj 2-2 (video)

Steaua - CFR Cluj 2-2 (video)

29 Noi 2010   •   13:18
Sursa foto: /Intact Images

Steaua a remizat cu CFR Cluj în etapa a 17-a şi termină turul în afara locurilor calificante în cupele europene, la 10 puncte de liderul Oţelul. Ardelenii nu sunt nici ei avantajaţi de acest rezultat, ocupând la jumătatea sezonului un modest loc 8.

CFR a început în forţă în Ghencea şi a deschis scorul încă din minutul 11, prin Culio, după o acţiune a lui Hora. Bogdan Stancu a egalat pentru Steaua dintr-un penalty scos de Kapetanos şi acelaşi Stancu a dus scorul la 2-1 în urma unei faze-şcoală la care au mai participat Tănase şi Surdu.

După ce au intrat în avantaj, roş-albaştrii s-au jucat cu ocaziile, irosind 3 ocazii mari pe contraatac, iar Peralta a reuşit egalarea în minutul 82. În ultimul minut, Traore a ratat în două rânduri şansa de a aduce toate punctele în contul lui CFR.