Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Superliga de fotbal. Farul și Dinamo termină la egalitate

Superliga de fotbal. Farul și Dinamo termină la egalitate

de Redacția Jurnalul    |    04 Oct 2024   •   23:08
Sursa foto: Farul Constanța

Farul Constanța și Dinamo București au terminat la egalitate partida de vineri seara. A fost a doua partidă a etapei a 12-a din Superliga de fotbal.

Partida Farul-Dinamo s-a încheiat la egalitate, 1-1. Scorul a fost deschis de dinamovistul Cătălin Cârjan în minutul 4. Gazdele au egalat prin golul înscris de Narek Grigoryan în minutul 71.

În urma acestui rezultat, Dinamo revine pe podiumul Superligii. Dinamoviștii sunt pe locul 3 cu 18 puncte, la egalitate cu Oțelul și Petrolul, echipele de pe locurile 4 și 5. Farul este pe locul 12 cu 13 puncte.

Tot vineri s-a jucat partida UTA Arad-Petrolul Ploiești. Gazdele s-au impus cu 3-1.