Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Video: Nani a marcat cel mai controversat gol al sezonului în Premier League!

31 Oct 2010   •   00:00
Sursa foto: /Reuters

Manchester United a jucat sâmbătă, pe stadionul Old Trafford, împotriva lui Tottenham Hotspur pe care a învins-o cu scorul de 2-0, prin golurile marcate de Vidici, în prima repriză, şi Nani, în finalul partidei, reuşita portughezului stârnitnd însă un imens scandal în Anglia. În minutul 84, portarul Gomes a pus mingea jos vrând să degajeze şi aştepta ca omul în negru să fluiere, moment în care Nani a venit din spatele brazilianului şi a înscris în poarta goală, declanşând furia oaspeţilor!

Vezi aici faza din care Nani a înscris cel mai controversat gol din Premier League