Jurnalul.ro Sport Fotbal international Dorin Goian l-a bătut pe Lobonţ chiar pe Olimpico! - video

Dorin Goian l-a bătut pe Lobonţ chiar pe Olimpico! - video

17 Apr 2011   •   11:27
Sursa foto: /Reuters

Echipa AS Roma, cu portarul Bogdan Lobonţ rezervă, a pierdut, sâmbătă, scor 2-3 (1-1), meciul disputat pe teren propriu în compania formaţiei lui Dorin Goian, US Palermo, în etapa a XXXIII-a a campionatului Italiei.

Golurile formaţiei siciliene, la care Goian a fost "integralist" şi a încasat un cartonaş galben în minutul 46, au fost marcate de Pinilla '43-penalty şi Abel Hernandez '84, '90, în timp ce pentru romani au înscris Totti '20-penalty şi Vucinic '90+2. La Palermo, Goian a primit un cartonaş galben, în minutul 46.