Jurnalul.ro Sport Fotbal international Stuttgart rămâne în coasta lui Bayern, după o victorie în fața lui Eintracht

Stuttgart rămâne în coasta lui Bayern, după o victorie în fața lui Eintracht

de Redacția Jurnalul    |    13 Apr 2024   •   23:03

VfB Stuttgart a marcat de trei ori în 26 de minute în prima repriză a meciului cu Eintracht Frankfurt de sâmbătă, din Bundesliga. 3-0 a fost și scorul final.

În urma victoriei cu 3-0 de pe teren propriu în fața lui Eintracht, sâmbătă, VfB Stuttgart rămâne pe locul trei în Bundesliga, la egalitate de puncte cu a doua clasată, Bayern Munchen, când mai sunt cinci meciuri de disputat.

Serhou Guirassy, cel mai bun marcator al lui Stuttgart, a adus gazdele în avantaj după 11 minute, cu al 25-lea său gol în campionat din acest sezon, un record al clubului. Deniz Undav a dublat avantajul gazdelor șase minute mai târziu, înainte de a combina cu Guirassy pentru a-l servi pe Jamie Leweling pentru al treilea gol în minutul 37, notează Reuters.

Stuttgart are 63 de puncte, la fel ca Bayern Munchen. RB Leipzig este pe locul patru, cu 56 de puncte. Liderul Bayer Leverkusen, cu 76 de puncte, își va asigura primul titlu de campionat cu o victorie duminică în fața lui Werder Bremen.