Jurnalul.ro Sport Fotbal international Tricolorii, cu Mircea Lucescu pe bancă, au învins Kosovo cu 3-0

Tricolorii, cu Mircea Lucescu pe bancă, au învins Kosovo cu 3-0

de Redacția Jurnalul    |    06 Sep 2024   •   23:50

Naționala României s-a impus vineri seara la Priștina cu 3-0 în fața selecționatei din Kosovo. Este primul meci al României cu Mircea Lucescu pe bancă după revenirea acestuia la Națională.

Golurile au fost marcate de Dennis Man în minutul 40, de Răzvan Marin din penalty în minutul 50 și de Denis Drăguș în minutul 82.

Românii au avut și alte ocazii să mărească avantajul. În minutele 44 și 59, șuturile lui Valentin Mihăilă au lovit bara.

Echipa Națională a României a debutat astfel în Liga Națiunilor, iar Mircea Lucescu s-a aflat la primul meci în al doilea mandat ca selecționer, revenind pe banca tehnică a naționalei după 38 de ani.

Următorul meci al Naționalei este programat luni, 9 septembrie, de ora 21.45, pe stadionul Steaua, contra Lituaniei.

În celălalt meci din grupă, Cipru s-a impus în Lituania cu 1-0.