Jurnalul.ro Sport Germania - Egal pentru Leverkusen

Germania - Egal pentru Leverkusen

06 Noi 2006   •   00:00

Bayer Leverkusen, adversara lui Dinamo in grupa B a Cupei UEFA, a remizat, 1-1, pe teren propriu, in partida cu Mainz din etapa a 10-a din Bundesliga.

Szabics (‘28) a deschis scorul pentru vizitatori, iar "aspirinele" au egalat prin Barbarez (‘45). Leverkusen se afla pe locul 11 in clasament, cu 12 puncte adunate dupa trei victorii si tot atatea egaluri. Intr-o alta partida, Energie Cottbus, cu Sergiu Radu si cu Vlad Munteanu titulari, a reusit un rezultat de egalitate, 1-1, pe terenul liderului Werder Bremen. Radu a fost inlocuit in minutul 64 cu Shao, iar Munteanu, in minutul 78, cu Baumgart. Tot in runda a 10-a, Alemannia Aachen a pierdut acasa, 2-4, cu Stuttgart. Laurentiu Reghecampf a fost integralist la Aachen si a pasat decisiv la golul al doilea al echipei sale.