La meciurile din etapa a 13-a a Ligii I, jucatorii si arbitrii vor intra pe teren purtand tricouri inscriptionate cu sloganul "Rasismul strica fotbalul" si vor afisa un banner care va contine acelasi mesaj.
Totodata, copiii de mingi vor fi echipati in acelasi gen de tricouri, pe care le vor purta pe intreaga durata a partidelor. Acest demers face parte din campania nationala "Rasismul strica fotbalul", care va avea loc in perioada 27-29 octombrie, in cadrul "Saptamanii de Actiune Impotriva Rasismului", ce se desfasoara la nivel european. A