Jurnalul.ro Sport RAPID - CFR CLUJ 3-0 / Perfecti acasa

RAPID - CFR CLUJ 3-0 / Perfecti acasa

04 Apr 2005   •   00:00

Rapid si-a pastrat si dupa meciul cu feroviarii din Cluj parcursul ideal de pe teren propriu, reusind aseara a noua victorie din tot atatea partide disputate in Giulesti in acest campionat.

DOMINARE. In prima repriza s-a jucat aproape numai in jumatatea de teren a oaspetilor. Rapidistii au deschis scorul in minutul 17 cand balonul trimis cu capul de Flavius Moldovan a trecut norocos printre picioarele portarului Stef. Elevii lui Razvan Lucescu au avut o mare sansa de 2-0 in minutul 36, cand Ilyes a trimis in bara, din vole, dupa o centrare a lui Negru. Desprinderea s-a produs insa 5 minute mai tarziu, cand acelasi Negru, ramas singur cu Stef dupa o deviere inteligenta a lui Buga, a sutat fara sperante pentru portarul clujean. Partea secunda a debutat cu cate o mare ocazie de fiecare parte. Mai intai, Anca a fost deposedat in ultimul moment in careu de Marius Constantin, iar peste cateva minute Vasilache a ratat incredibil, sutand pe langa poarta goala din 8 metri. In ultimul minut de joc, in urma unui contraatac rapidist, Buga a inscris primul sau gol dupa ce s-a transferat in Giulesti. (Sorin Anghel)