Jurnalul.ro Sport România U20 – Italia U20 0-0, într-un meci din Elite League U20

România U20 – Italia U20 0-0, într-un meci din Elite League U20

de Redacția Jurnalul    |    21 Mar 2024   •   20:32
Sursa foto: Facebook

Echipa națională de fotbal masculin U20 a remizat joi la Târgoviște în compania echipei similare a Italiei. Partida, ce a contat ca penultimul meci din competiția Elite League U20, s-a încheiat cu scorul de 0-0. Ambele echipe au avut ocazii concrete de a marca, nefructificate, însă.

În urma remizei de joi, România U20 ocupă locul 5 în clasament, cu 7 puncte. Italia U20 rămâne lideră, cu 14 puncte.

Românii au avut cele mai importante faze de gol în prima repriză, Filip ratându-le pe cele mai importante.

Portarul Popa a avut la rândul lui câteva intervenții salvatoare, fiind salvat și de bară, la începutul reprizei secunde.

Ultimele ocazii de a marca le-au aparținut tot tricolorilor, Șuteu și Ciuculete irosind șansa de a aduce victoria naționalei României.

Marți, România U20 va juca tot la Târgoviște ultimul meci al grupei, în compania reprezentativei similare a Poloniei.