Finalista Cupei Romaniei si marea surpriza a Diviziei A, Farul Constanta, risca sa ramana fara multi dintre jucatorii pe care antrenorul Petre Grigoras s-a bazat in sezonul precedent.
EXOD. "Nu ma voi opune plecarii nici unui jucator in cazul in care ofertele vor fi avantajoase pentru ei si pentru club", a declarat deunazi tehnicianul gruparii constantene. Lista fotbalistilor care doresc sa paraseasca Farul este impresionanta, atat numeric, cat si valoric. Curca, Pascovici, Cristocea, Gurita, Apostol, Baicu, I. Barbu si Liviu Mihai sunt curtati insistent de multe cluburi din primul esalon sau din estul Europei. Cativa dintre acestia, desi nu au propuneri concrete, si-au exprimat deja dorinta de a se transfera la alte echipe.