Jurnalul.ro Sport Sporturi Hagi – Rednic 2-2 în Superligă. Farul Constanța la a doua remiză pe teren propriu

de Redacția Jurnalul    |    26 Oct 2023   •   23:03
Sursa foto: Farul Constanta

Meciul dintre Farul Constanţa și UTA Arad, restanță din etapa a 5-a a Superligii la fotbal, s-a încheiat joi seara cu scorul de 2-2 (1-2). Marinarii sunt la a doua remiză consecutivă pe teren propriu, în timp ce UTA Arad obține al cincelea rezultat de egalitate la rând.

Arădenii nu au mai obținut o victorie în campionat de 7 meciuri, de la succesul cu FCSB, din luna august, și ocupă locul 14 în clasament, cu 12 puncte.

Oaspeții au deschis scorul prin Micovschi, în minutul 7, dar Rivaldinho a egalat pentru Farul în minutul 24.

Egalitatea a durat doar 3 minute, oamenii lui Mircea Rednic preluând din nou conducerea prin reușita lui Fabry.

Repriza a doua a fost dominată de gazde, care au reușit însă să marcheze o singură dată, prin Artean, în minutul 50, servit de Budescu.

Arădenii au avut și ei câteva ocazii de poartă, dar s-a încheiat 2-2, punctul obțnut de gazde ducând echipa lui Gheorghe Hagi pe locul 5, cu 20 de puncte.