Jurnalul.ro Sport Sporturi Laura Ilie ca câștigat medalia de bronz la Cupa Mondială de tir sportiv de la Baku

29 Mai 2022   •   14:03
Sursa foto: Laura Ilie/facebook

Laura Ilie a câștigat medalia de bronz în finala probei de pușcă 10 m aer comprimat la Cupa Mondială de tir sportiv de la Baku, îm Azerbaidjan.

Laura Ilie (CS Dinamo) a avut al şaselea punctaj (630,1) în calificări și a ocupat locul trei în finală (261). Ea a fost întrecută de franţuzoaica Oceanne Muller (262,5) şi poloneza Aneta Stankiewicz (262,4).

Totodată, sportiva română Roxana Sidi s-a clasat pe locul 41 la pușcă 10 m, cu 624,9 puncte. Ea va mai participat și la proba de pușcă 50 m.