Jurnalul.ro Sport Sporturi Venus Williams o laudă pe Simona Halep: Românca a jucat minunat, nu ştiu cum am reuşit să câştig

25 Sep 2013   •   13:39

Jucătoarea americană de tenis Venus Williams a lăudat-o pe Simona Halep, pe care a învins-o în turul trei la Tokyo, afirmând că românca a jucat minunat şi meciul a fost extrem de dificil, informează site-ul wtatennis.com. Simona Halep, cap de serie numărul 13 şi locul 18 WTA, a ratat, miercuri, calificarea în sferturile de finală ale turneului Premier 5 de la Tokyo, dotat cu premii în valoare totală de 2.369.000 de dolari, după ce a fost învinsă de Venus Williams, locul 63 WTA, scor 4-6, 7-5, 6-3.

"A fost foarte greu, Simona a jucat atât de bine, a jucat minunat. Nu ştiu cum am reuşit să câştig, doar am vrut să rămân în Japonia şi să joc. Sunt foarte fericită că am ajuns în sferturi", a declarat Williams.