Atacantul stelist Laurentiu Dinita a declarat ieri ca nu stie nimic despre un eventual transfer al sau la Pandurii Targu-Jiu, dat ca sigur in ultimul timp.
Laurentiu Dinita este, in afara de juniorii Litu si Simion, jucatorul din lotul Stelei cel mai putin utilizat in turul campionatului. De aceea, in ultima vreme s-a vehiculat ideea ca gruparea din Ghencea ar putea renunta la serviciile sale, cea mai probabila viitoare destinatie fiind Pandurii Targu-Jiu. Aceasta varianta este luata in calcul deoarece Dinita este dorit in mod insistent de antrenorul Viorel Hizo pentru a intari atacul echipei gorjene, dar si pentru ca Gigi Becali este bun prieten cu patronul Pandurilor, Marin Condescu.