Jurnalul.ro Sport Steaua, egal în prelungiri

Steaua, egal în prelungiri

07 Mar 2010   •   00:00

Formaţia din Bulevardul Ghencea a smuls aseară un punct nesperat la Urziceni, unde "roş-albaştrii" au egalat în cel de-al doilea minut al prelungirilor, 2-2 cu Unirea.

Interesant este că Steaua se află la cea de-a patra ispravă de acest gen în actuala ediţie de campionat. Gazdele au deschis scorul prin Sorin Frunză în minutul 3, iar Steaua a egalat după doar 180 de secunde prin Ovidiu Petre.

În cea de-a doua parte, Steaua a trecut pe lângă gol de două ori în aceeaşi fază, pentru ca ialomiţenii să înscrie cu destul noroc prin Onofraş, după ce balonul a lovit mai întâi bara. Când toată lumea aştepta fluierul de final, Kapetanos a marcat din opt metri, mingea căzând iniţial pe spatele lui Pepe Moreno.