Jurnalul.ro Sport Tudor, ţap ispăşitor

Tudor, ţap ispăşitor

23 Mar 2009   •   00:00

Gazdele au sărit după meci la gâtul centralului Alexandru Tudor, pe care l-au acuzat că nu le-a acordat două lovituri de pedeapsă spre finalul meciului.

"Tudor nu ne-a mai dat penalty. A vrut el să se termine 0-0 să nu se supere lumea", a spus antrenorul Sorin Cârţu.

Mai mult, preşedintele Marin Condescu a afirmat că Tudor a pus în pericol viaţa atacantului Milanco Raskovici, care şi-a pierdut cunoştinţa după ce a fost lovit la cap de Nicolae Constantin la prima fază la care gorjenii au solicitat penalty.

"Ce a făcut este incalificabil, să scoţi medicul afară de pe teren ca să nu-i acorde primul ajutor unui jucător pentru că el nu vrea să fie salvarea pe teren. Tudor are probleme psihice şi nu ar trebui să mai arbitreze mult timp de aici înainte.

A fost viciere de rezultat: nu a acordat două lovituri de la 11 metri şi nu a dictat o eliminare. Şi prelungirea partidei cu doar trei minute i-o puteam reproşa."