Jurnalul.ro Sport Ultimul meci din Cipru, prima victorie

Ultimul meci din Cipru, prima victorie

29 Ian 2008   •   00:00

Dinamo a reuşit azi prima victorie din 2008, 4-2 cu Viktoria Plzen, locul şase în Cehia. Golurile "câinilor" au fost marcate de Bratu (’13, ’47 − pen), Boştină (’55) şi L. Ganea (’65).

Cehii au jucat în inferioritate numerică între minutele 50 şi 76, când Cristea a fost de asemenea eliminat.

Cornel Ţălnar a început partida cu echipa: Lobonţ − Todorovski, Moţi, Izvoranu, Muşat − Torje, Mărgăritescu, Boştină, Căt. Munteanu − Fl. Bratu, L. Ganea. După pauză au intrat şi ceilalţi jucători din lot, Zicu fiind folosit 30 de minute. Delegaţia roş-albă va reveni mâine dimineaţă în ţară, iar următorul stagiu va avea loc în Antalya (3-15 februarie).