Jurnalul.ro Sport Urziceni – Liverpool: Au revenit Torres şi Benayoun

Urziceni – Liverpool: Au revenit Torres şi Benayoun

23 Feb 2010   •   00:00

Liverpool ar putea alinia o echipă şi mai puternică în returul de joi seară, cu Unirea Urziceni, programat în Ghencea de la ora 20:30. În ultima etapă din Premier League au revenit pe gazon cei mai importanţi oameni din atac, Fernando Torres şi Yossi Benayoun.

În meciul încheiat la egalitate, 0-0, pe terenul miliardarilor de la Manchester City, Benayoun a fost introdus în minutul 63, iar Torres a prins ultimul sfert de oră. "M-a bucurat mult faptul că Fernando şi Yossi au revenit pe teren. Acesta este un important aspect pozitiv al zilei de duminică. Cei doi au fost în trecut jucători foarte importanţi pentru noi şi sper că vor fi la fel în viitor. Ambii pot face diferenţa în meciuri.

În plus, aveam o problemă cu David Ngog, care şi-a sucit glezna, astfel că am decis să-l trecem pe Fernando pe banca de rezerve. Avem un meci, joi, în Europa League, astfel că va trebui să luăm o decizie, dar cred că Torres mai trebuie să lucreze cu preparatorul fizic", a explicat Benitez.