Jurnalul.ro Ştiri Externe Ed Sheeran le-a cântat jucătorilor englezi, în cantonament, după victoria cu Slovacia

de Redacția Jurnalul    |    02 Iul 2024   •   18:00

Jucătorii selecţionatei de fotbal a Angliei au fost răsfăţaţi cu o prestaţie privată a artistului britanic Ed Sheeran, la o zi după victoria dramatică în faţa Slovaciei, în sferturile de finală ale Campionatului European de fotbal - EURO 2024, informează Reuters.

Ed Sheeran a fost văzut printre spectatori la meciul dintre Anglia şi Danemarca (scor 1-1), din faza grupelor, precum şi la partida cu Slovacia (2-1 după prelungiri), disputată duminică.

El este un vechi suporter al echipei Ipswich Town şi a sărbătorit alături de jucătorii acestei grupări promovarea în Premier League, în luna mai.

Ed Sheeran a vizitat selecţionata Angliei înaintea finalei EURO 2020 de la Londra, pe care a englezii au pierdut-o în faţa Italiei la loviturile de departajare.

Anglia va înfruntă Elveţia în sferturile de finală ale EURO 2024 sâmbătă la Duesseldorf.