Organizatorii festivalului de la Sibiu, 14-16 iulie 2006, anunta ca pretul unui bilet este de 65 RON si se gaseste in reteaua Diverta din Bucuresti si din tara, lista oraselor fiind pe site-ul www.artmania.ro
Potrivit Rodicai Pricop, managerul Artmania "aceasta este singura categorie de bilete pusa in vanzare, care va asigura accesul la toate evenimentele din cadrul Festivalului: concerte in aer liber, expozitii de arta, proiectii de filme, simpozioane de literatura precum si la concertele si recitalurile din cadrul Festivalului International de pian, «Carl Filtsch», organizat de Filarmonica din Sibiu". Aceasta manifestare este recomandata de Atlassib, Diverta, Malev Hungarian Airlines, Kirschbaum, si Statiunea Ocna Sibiului, iar parteneri media sunt Jurnalul National, Kiss FM, B24 Fun, Tribuna Sibiului, Maximum Rock, Popcorn, Scream Magazine, Viva, Joy, Elle, Apropo.ro, Mirabilis si Oblique TV."Am acceptat sa cantam la Sibiu imediat dupa ce am vazut cateva fotografii cu orasul. Inainte de concert vom merge acolo sa-l vedem cu ochii nostri si sa aflam detalii despre festival" - Ville Valo