Jurnalul.ro Sport Sporturi CSM Oradea nu reușește calificarea în sferturile de finală FIBA Europe Cup

CSM Oradea nu reușește calificarea în sferturile de finală FIBA Europe Cup

de Redacția Jurnalul    |

Echipa de baschet masculin CSM Oradea a fost învinsă miercuri seara în partida de pe teren propriu cu italienii de la Varese, scor 96-103. Baschetbaliștii orădeni au ratat calificarea în sferturile de finală ale FIBA Europe Cup.

Bihorenii au făcut o primă jumătate de meci bună, conducând la pauză cu 50-43 și păstrând conducerea și în debutul reprizei secunde, până spre finele sfertului 3.

Italienii s-au apropiat, au egalat la 72-72 și apoi s-au distanța în ultimul sfert chiar și la 11 puncte.
A fost dervy-ul direct al grupei pentru un loc doi care ar fi putut aduce calificarea.

CSM Oradea a terminat pe locul 3, cu 8 puncte din 6 meciuri și părăsește competiția, fiind devansată de Chemnitz și Varese.

Subiecte în articol: csm oradea invinsă FIBA Europe Cup