Jurnalul.ro Fun Beckham a debutat pentru L.A. Galaxy

Beckham a debutat pentru L.A. Galaxy

de Ovidiu Ciutescu    |    22 Iul 2007   •   00:00

David Beckham a debutat la echipa Los Angeles Galaxy, intr-un meci amical cu Chelsea, caştigat de gruparea londoneza cu scorul de 1-0, sambata, la Home Deport Center din Carson.

BUCUROS. Unicul gol al meciului a fost marcat de John Terry, in minutul 49. David Beckham, in varsta de 32 de ani, a intrat pe teren in minutul 78, in uralele celor 27.000 de spectatori prezenti la meci. "Am fost foarte fericit ca am putut intra. M-am pregatit de la venirea mea aici, pe 13 iulie, şi este bine ca am putut juca macar 15 minute. Publicul a fost incredibil. Ne dorim sa umplem stadioanele şi sa vedem o atmosfera la fel ca cea de azi", a declarat Beckham la finalul meciului. In tribune au fost prezente vedete din lumea filmului cum ar fi Eva Longoria, Sharon Stone, Katie Holmes, Tom Cruise, dar şi guvernatorul Californiei, Arnold Schwarzenegger