Google şi-a schimbat, din nou, logo-ul, noapte trecută. În homepage-ul Google apare, acum, o mână care şterge vechiul logo şi începe să îl deseneze pe cel nou.
Modificare este oarte din schimbările care au loc în companiile din Silicon Valley, tendinţa fiind de a-şi simplifica la maximul logourile.
Într-o postare pe blogul Google scrie că: "Redesenarea vine în urma tendinţei de a elimina detaliile şi curbele inutile, aşa cum au făcut şi colegii noştri de la Microsoft, Facebook sau Tweeter, în ultimii ani".
![](http://jurnalul.ro/thumbs/int/2015/09/02/o-noua-schimbare-a-logo-ului-google-18513884.jpg)