Foarte "placuta" senzatie creeaza doua persoane care se apuca sa vorbeasca in soapta intr-un birou in care se mai afla si altii. Nu de putine ori acest lucru a creat curiozitati, prelungi ciuliri de urechi si chiar animozitati din partea celor care erau privati de dialogul celor care susoteau intre ei.
Si de data aceasta tehnica a venit in sprijinul omului curios. "Conversation Catcher" este un aparat care capteaza soaptele si le transforma intr-o exprimare clara, concisa, oferind satisfactie maxima utilizatorului acestei masinarii. De forma unui pistol de jucarie, inspirat din filme SF, cu o "farfurie-parabolica" in loc de teava. Aceasta parabolica are proprietatea de a capta sunetele de la distanta, de a le amplifica, putand fi astfel perfect intelese de un tert. Si asta de la o distanta de maximum 40 de metri ! Pentru cei care merg cu aparatul in aer liber, "Conversation Catcher" are si un "controlor de frecventa" prin care poti sa reduci zgomotul de fundal care te-ar impiedica sa asculti un anumit dialog la distanta, care merita "atentie".