Jurnalul.ro Sport Alba-Iulia – Urziceni 1-2

Alba-Iulia – Urziceni 1-2

23 Mar 2010   •   00:00

Campioana en-titre a obţinut prima victorie din retur, numai că echipa ialomiţeană a bifat o primă repriză extrem de slabă pe terenul "lanternei roşii" a Ligii 1.

Finalmente, prima victorie cu israelianul Ronny Levy pe banca tehnică a coincis şi cu revenirea în plutonul care se bate pentru titlu. "Am transpirat la acest meci mai mult decât jucătorii. Din fericire, am câştigat nu fără emoţii. Am trecut acest prag psihologic, era foarte important să câştigăm pentru că altădată am jucat bine şi nu am reuşit. Ei ne-au dat un gol la prima lor ocazie, şi Ronny Levy i-a băgat în şedinţă pe jucători.

Am arătat că suntem o campioană, am întors rezultatul în câteva minute. Ne aşteptam după înfrângerea cu 6-0 să se agaţe de orice. Mă bucur pentru Levy, pentru că e un antrenor foarte bun şi acum s-a văzut munca lui în rezultat", a declarat directorul sportiv al Unirii, Narcis Răducan. (M.I.)