Jurnalul.ro Sport Cupa UEFA - Goluri Mutu şi Contra

Cupa UEFA - Goluri Mutu şi Contra

11 Apr 2008   •   00:00

Adrian Mutu a calificat Fiorentina în semifinalele Cupei UEFA, după 2-0 la Eindhoven. După ce a reuşit în tur un gol pentru echipa sa în egalul de la Firenze cu PSV Eindhoven, Adrian Mutu a făcut spectacol aseară în Olanda.

Adrian Mutu a calificat Fiorentina în semifinalele Cupei UEFA, după 2-0 la Eindhoven. După ce a reuşit în tur un gol pentru echipa sa în egalul de la Firenze cu PSV Eindhoven, Adrian Mutu a făcut spectacol aseară în Olanda. “Decarul” echipei naţionale a înscris ambele goluri (’38, ’53) ale italienilor, fiind aproape şi de cea de-a treia reuşită. În acelaşi timp, în Spania, Cosmin Contra a scris istorie pentru Getafe. După ce la rîndul său a înscris în tur pentru 1-1 la München contra lui Bayern, timişoreanul a marcat ieri golul ibericilor în partida retur, perforînd poarta lui Oliver Kahn cu un minut înainte de pauză.