Jurnalul.ro Sport Dinamo – Timişoara: 1-2

Dinamo – Timişoara: 1-2

06 Mai 2010   •   00:00

În urma victoriei din Ştefan cel Mare, 2-1, bănăţenii s-au înscris şi ei în lupta pentru titlu. Goga şi Cociş au punctat pe finalul primei reprize şi, respectiv, imediat după pauză, iar golul oarecum norocos al lui Marius Niculae a oferit doar un dramatism aproximativ.

"Aveam o singură alternativă, victoria. Am întâlnit o echipă cu probleme de efectiv, am dovedit maturitate şi am meritat victoria. E un final nebun şi oricare echipă are şanse la titlu", a declarat căpitanul Timişoarei, Dan Alexa.

La meci au fost prezenţi doar aproximativ 2.000 de spectatori, iar înainte de primul fluier fanii din Peluza Cătălin Hâldan s-au luat la bătaie între ei, mulţi părăsind stadionul după incident!