Jurnalul.ro Sport Fotbal intern CFR Cluj s-a calificat în sferturile Cupei Ligii Adeplast

CFR Cluj s-a calificat în sferturile Cupei Ligii Adeplast

09 Sep 2015   •   23:58

CFR 1907 Cluj-Napoca s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Ligii Adeplast la fotbal, miercuri seara, după ce a învins-o în deplasare pe CSMS Iaşi cu scorul de 1-0 (1-0), într-o partidă din primul tur al competiţiei.

Unicul gol al partidei a fost înscris de atacantul spaniol Cristian Lopez, cu un şut din unghi (44).

Ieşenii au ajuns la cinci meciuri consecutive fără victorie, având doar un punct obţinut în ultimele patru partide de campionat. Ultimul lor succes datează din etapa a cincea, când învingeau în Copou chiar pe CFR Cluj, cu scorul de 2-1.

Duminică, în etapa a 10-a a campionatului, CSMS joacă în deplasare cu CS Universitatea Craiova.

Concordia Chiajna, ACS Poli Timişoara şi CFR Cluj au obţinut miercuri calificarea în sferturi, unde Steaua Bucureşti, deţinătoarea trofeului, şi ASA Târgu Mureş, finalista ediţiei trecute, erau calificate din oficiu.

CSMS Iaşi - CFR 1907 Cluj-Napoca 0-1 (0-1), Stadion "Emil Alexandrescu" - Iaşi
Au marcat: Cristian Lopez (44).
Arbitru: Marcel Bîrsan (Bucureşti); arbitri asistenţi: Bogdan Gheorghe (Bucureşti), Iulius-Radu Timar (Marghita/BH); arbitru de rezervă: Adrian Illyes (Ploieşti)
Observatori: Florin Hîncu (Braşov) - CCA, Iulius Nemţeanu (Ghermăneşti/IF) - LPF