Jurnalul.ro Sport Fotbal intern CSA Steaua, remiză pe teren propriu în etapa a 7-a a Ligii 2

CSA Steaua, remiză pe teren propriu în etapa a 7-a a Ligii 2

de Redacția Jurnalul    |    25 Sep 2023   •   21:07

CSA Steaua și CSM Slatina au remizat, scor 1-1 (0-1), în etapa a 7-a a Ligii 2, la fotbal masculin, luni seara pe Stadionul Steaua. Militarii sunt la al cincelea rezultat de egalitate al sezonului și la al patrulea meci consecutiv fără victorie.

Gazdele au deschis scorul în minutul 33, după o mare ratare în debutul meciului. Marin a șutat pe jos, din careu și a stabilit scorul la pauză.

După o un șut apărat și unul în bara transversală, Steaua a reușit să egaleze în minutul 90, după ce tânărul David Maftei a primit o centrare ideală, în fața porții, de la Chipirliu.

Steau este pe locul 13 în clasamentul Ligii2, cu 8 puncte, în timp ce CSM Slatina e mai sus, pe locul 9, cu 10 puncte.

Lider neînvins în Liga 2, după 7 etape, este CSC 1599 Șelimbăr, cu 19 puncte din 21 posibile.