Dezinteres în Banat
Meciul de azi din optimile Cupei Romaniei, Politehnica Timisoara – Steaua, nu suscita un asa mare interes din partea fanilor timisoreni.
In primele zile nu s-au vandut decat 3.000 de bilete, din totalul de 27.000, puse spre comercializare de catre organizatori. Desi managerul general al celor de la 'Poli', Daniel Stanciu (foto), miza pe cel putin 20.000 de spectatori, se pare ca nu va fi chiar asa. 'Vor fi cel putin 20.000 de spectatori cu Steaua. Poli i-a obisnuit pe suporteri cu performanta si cupele europene. Meciul acesta e unul foarte important. Noi avem o foame de trofee aici la Timisoara, am fost foarte aproape in anii trecuti. Judecand la rece, e putin probabil sa castigam Cupa Romaniei pentru ca echipa este in reconstructie, sunt multi tineri si e clar ca Steaua are prima sansa. Noi ne jucam sansa, ar fi o palma pentru cei care ne-au retrogradat. Steaua nu reprezinta inca un grup, dar sunt favoriti. Asta nu inseamna ca ne vom preda', a declarat Stanciu. Steaua a plecat de ieri la Timisoara, macinata de accidentari si de certuri interne, antrenorul Ilie Stan fiind nevoit sa improvizeze din nou o formula de echipa. Partida care va incepe la ora 20:45, va fi arbitrata de Cristi Balaj, ajutat la cele doua linii de Eduard Dumitrescu si Miklos Nagy.

Ştiri din .ro
Max Verstappen a câștigat cursa de Formula 1 de la Imola. Hamilton conduce clasamentul general
Echipa feminină de handbal a României a învins Macedonia de Nord în calificările pentru mondiale
Formula 1: Lewis Hamilton pleacă din pole-position în Marele Premiu de la Imola
Mihaela Buzărnescu după înfrângerea la Billie Jean King Cup: „Am muncit ca un câine, azi, pe teren”
Cel mai plăcut ordin de la UEFA: „Intrați pe stadioane!”

CFR Cluj a câștigat Supercupa României în urma loviturilor de departajare
Baia Mare va organiza Final Four-ul EHF European League din 8-9 mai. Minaur întâlnește echipa Nantes Atlantique Handball în semifinală
FCSB este principala favorită la câștigarea titlului în Liga 1 la început de play-off
