Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Fotbal - Liga I: Universitatea Craiova - FC Viitorul 3-1

Fotbal - Liga I: Universitatea Craiova - FC Viitorul 3-1

30 Sep 2019   •   22:46
Sursa foto: Ohmega1982/Getty Images/iStockphoto

Universitatea Craiova a învins-o pe FC Viitorul cu scorul de 3-1 (2-1), luni seara, pe teren propriu, în ultimul meci din etapa a 11-a a Ligii I de fotbal.

FC Viitorul a deschis scorul prin Bogdan Ţîru (7), după o fază fixă. Universitatea a întors scorul în ultimele două minute ale reprizei, prin golurile marcate de Alexandru Cicâldău (44), cu un şut din interiorul careului, şi Elvir Koljic (45), cu o execuţie cu efect la vinclu, din colţul careului. Pentru bosniac a fost primul gol din actualul sezon, el revenind recent după o accidentare care l-a ţinut departe de gazon din luna martie.

Ultimul gol a fost înscris de Mihai Bălaşa (53), din lovitură liberă, portarul Cătălin Căbuz fiind păcălit de o brazdă, care a deviat direcţia mingii.