Jurnalul.ro Sport Fotbal intern Giuleşteni în criză

Giuleşteni în criză

de Marius Mihalcea    |    14 Noi 2010   •   21:35

"Dubla" cu Steaua, din care n-au ob­ţinut mare lucru, i-a stors de energie pe rapidişti. Trupa lui Marius Şu­mu­di­că (foto) a început cum nu se poate mai prost meciul de ieri, de la Târgu Mureş, în minutul 6 gazdele reuşind deschiderea scorul, prin Sosa.

"Nu-i nimic, avem timp suficient să în­toarcem rezultatul", şi-au spus pro­babil Spadacio şi compania. Nu­mai că forcing-ul mult aşteptat al giu­leş­te­nilor la poarta lui Şteţca s-a lă­sat multă vreme aşteptat.

Cel puţin în prima repriză, bucureştenii, fără idei, nu au ajuns decât rareori în po­zi­ţii de finalizare. Iar atunci când au făcut-o, Răduţă, ce i-a fost preferat surprinzător lui Cassio în primul "11", a ra­tat cu nonşalanţă.

Muştruluiţi la ca­­bine de Şumudică, rapidiştii au fă­cut un act secund ceva mai bun. Au pus stăpânire pe mijlocul terenului şi i-au înghesuit pe amfitrioni în propria jumătate. Numai că nici Frunză, nici Cassio şi nici Spadacio nu au găsit drumul spre gol. S-a terminat 1-0 pentru FCM, iar giuleştenii sunt în criză, bifând al patrulea meci con­se­cutiv fără victorie. Scaunul lui Şu­mudică se clatină şi el.